Přemýšleli jste nad tím, jakým způsobem budete financovat své nové bydlení, a zjistili jste, že by pro Vás bylo ideální vzít si úvěr pouze pro zaplacení pozemku a samotnou stavu byste zaplatili jinak? Právě hypotéka na pozemek je velmi zajímavou volbou, avšak je ji nutné pečlivě promyslet. Stačí totiž zvolit špatné financování, a rázem se může stát z tohoto úvěru Vaše noční můra.

Hypotéku je nutné pořádně promyslet

Bez ohledu na to, zdali chcete hypotéku se stoprocentním pokrytím Vašich výdajů nebo chcete jakýkoliv jiný úvěr, budete potřebovat tento úvěr pořádně promyslet. Stačí totiž jediný přešlap, a ihned se z hypotéky stává velmi nevýhodná záležitost. Naštěstí však existují nebankovní společnosti, které Vám v tomto ohledu mohou profesionální pomoci. Jejich pomoci byste měli určitě využít, neboť se jedná o otázku celkového splácení. S nezávislými odborníky se pak vyplatí promyslet výši splátky a celkovou dobu splácení.

Není to tak jednoduché, jak se může zdát

Ačkoliv Vám banky nabízí velmi výhodné úvěry, někdy je dobré získat úvěr od nebankovní společnosti. Ta nejenom, že Vám nabídne úvěr, který bude vyhovovat veškerým Vašim představám, ale k tomu všemu získáte úvěr, který nabídne velmi zajímavé výhody. Ty se budou týkat předčasného splacení nebo třeba možnosti změnit výši splátek po dobu splácení. Myslete však na to, že všechny tyto výhody jsou kompenzovány nevýhodami, byť v menším měřítku. Proto vždy pečlivě projděte veškeré podmínky daného úvěru a nenechejte si ujít jedinou informaci.

Kupte si libovolný pozemek bez zbytečných problémů

Stále více lidí si chce kupovat pozemky. Pro tyto záležitosti byla navržena hypotéka na pozemky, která Vám umožňuje pořídit si jakýkoliv pozemek, nejenom ten stavební. Proto stačí vybrat konkrétní pozemek a následně doložit jednu z těchto záležitostí:

  • Stavební povolení
  • Územní souhlas
  • V určitých případech i regulační nebo územní plán