Zkoušeli jste si vzít vyšší spotřebitelský úvěr, ale taková částka není v tomto případě možná? Potřebujete peníze využít na různé záležitosti a jednoduše nedosáhnete při běžných úvěrech na takovou částku? Ani nemusíte, protože nejlepším východiskem je právě americká hypotéka.

Jedná se o úvěr, na kterém ručíte nemovitostí, ale peníze můžete využít na úplně všechno, takže nejen na bydlení, jako je to u běžných variant hypoték. Rozdíl ceny oproti běžným hypotékám může být ve výši úroku, který bývá vyšší. Ale v porovnání se spotřebitelskými úvěry je zase naopak nižší. Další výhodou oproti spotřebitelským úvěrům je fakt, že dosáhnete na mnohem vyšší částku se splatností až na 30 let.

Teď, když víte, co americká hypotéka obnáší, tak se už stačí jen rozhodnout, u které bankovní společnosti o něj požádáte. Je však nutné počítat s tím, že pokud máte nízké příjmy nebo je nemůžete doložit, máte záznam v registrech dlužníků a podobně, tak banka okamžitě vaši žádost zamítne a šance na získání jsou mizivé. Naštěstí tento produkt nabízejí i nebankovní společnosti a mnohdy za stejně výhodných podmínek jako banky.

A často nabízejí mnohem víc jako třeba vyřízení do 24 hodin od podání žádosti, vyřízení online, takže nikam nemusíte cestovat a zachováte si tím diskrétnost, nepotřebujete dokládat příjmy, nevadí záznamy v registrech či dokonce ani exekuce. Na oplátku však při každém vroubku počítejte s navýšením úroku či poplatků.

Proto se nechají peníze z americké hypotéky od nebankovní společnosti využít i na vyplacení exekucí či dokonce dražby nemovitosti kvůli dluhům. A často je to jediná cesta, jak se dostat z dluhové pasti. Pozor si však dejte na podvodné společnosti, které vás namísto pomoci můžou dostat spíš do nesnází, a proto si všechno co podepisujete, pozorně přečtěte a určitě neplaťte žádné poplatky předem.