Patříte mezi osoby, které si dokážou vybírat hodiny, ať už jde o oblečení, dům nebo třeba hypotéku? Nechcete nechat v této oblasti nic náhodě, a tak hledáte hypotéku, která by Vám přinesla nejenom mnoho peněz, ale také co nejméně starostí? Jestliže je Vaším cílem například hypotéka bez příjmu, pak byste měli vědět o tom, že v současnosti tyto úvěry již neexistují. Jejich potenciál lidé nemohou využít již velmi dlouho, neboť se v průběhu času ukázalo, že hypotéka v této podobě přináší mnoho problémů nejenom pro samotné poskytovatele, ale také pro dlužníky.

Mít jistotu při splácení se vyplatí

To, že je nutné dokládat příjmy při žádosti o úvěr, to není žádná přítěž. Je to naopak velká výhoda, neboť díky tomu budete mít jistotu, že na splácení celého úvěru budete mít opravdu peníze. Nejdůležitější je však prokázaní příjmu pro samotného věřitele, který si tak ověří, že jste takzvaný bonitní klient. Tento pojem vyjadřuje Vaši spolehlivost při splácení úvěrů. Právě na základě toho můžete vybírat hypotéku, která bude svými vlastnostmi vyhovovat ze všeho nejvíce Vaším požadavkům.

Důležité potvrzení, jehož získání není složité

Existuje mnoho různých potvrzení o Vašich příjmech. V současné době je možné doložit tyto dokumenty, na jejichž základě se vytvoří příjem pro samotnou banku:

  • Nájemní smlouva v případě příjmů získávaných pronájmem nemovitosti
  • Výplatní páska v případě standardního zaměstnání
  • Faktury získané podnikatelskou činností
  • Dokumenty se záznamy o vyplacených dávkách

Existují samozřejmě i jiné dokumenty a obecně příjmy, avšak výše uvedené jsou nejznámější. Je proto dobré zjistit, jakými způsobem výše uvedené čtyři dokumenty můžete získat. Pokud je získáte a předáte samotné nebankovní společnosti, nebude nic bránit tomu, abyste získali hypotéku, po které nyní toužíte.