Slyšeli jste o speciálním typu neúčelové hypotéky? Americká hypotéka nebankovní je velmi zajímavý úvěr, který získává stále na oblibě. Jedná se totiž o možnost, jak si splnit veškeré sny. Klasickou hypotéku je totiž možné využít jenom na bydlení, kdežto tento úvěr je o něčem zcela jiném. Existuje takřka nekonečně mnoho možností, jak můžete peníze získané tímto způsobem utratit. Právě možnost zainvestovat opravdu do čehokoliv dělá z tohoto úvěru tak oblíbený finanční produkt. Pokud o něm uvažujete, měli byste vědět, že jde o zcela jiný úvěr, kde jediná podobnost je v možnosti získat opravdu mnoho peněz.

Základ je správné rozmyšlení o investici

Pokud chcete využít tento úvěr do poslední koruny, měli byste mít ještě před žádostí o úvěr vyřešené, do čeho všeho budete investovat. To nejhorší, co v této oblasti můžete udělat, je vzít si úvěr, u kterého si nejste jisti, k čemu Vám vlastně všechny ty získané peníze budou. V takovém případě se může stát, že začnete utrácet, což vzhledem k poměrně vysokému úroku při splácení tohoto úvěru není příliš rozumná volba.

Co vám může americká hypotéka nabídnout?

  • Možnost zainvestovat do čehokoliv budete chtít – automobil, nemovitost, dovolená, nábytek, oddlužení apod.
  • V určitém ohledu výhodné podmínky – vyšší úrok nežli u klasické hypotéky, avšak stále nepříliš vysoký (kolem deseti procent)
  • V rámci nebankovní společnosti také nadstandardní možnosti splácení – dlouhá doba splatnosti, možnost předčasného splacení bez poplatků a další

Možnosti tohoto úvěru jsou skvělé, avšak kromě výhod jsou zde i nevýhody. První nevýhodou pro někoho může být vyšší úroková sazba, která je oproti klasické hypotéce na bydlení několikanásobná. Další nevýhodou může být ručení nemovitostí, což člověk bude litovat v případě, kdy nebude schopný splácet. Jestliže však máte v plánu se této situaci vyhnout, není důvod se tohoto úvěru obávat, ale naopak ho můžete využít na maximum.