Velké množství úvěrů a jejich samotné nastavení jsou výhrou a zároveň pastí pro všechny potenciální dlužníky. Stačí jeden přešlap a ze zdánlivě výhodného úvěru se stane něco nešťastného. To platí jak v případě banky, tak v případě nebankovní společnosti. Právě druhý zdroj hypoték je však ještě kritičtější, neboť v této oblasti najdete společnosti, které to se svými klienty nemyslí dobře. Právě na základě toho mohou být nebankovní hypotéky bez registru velmi nevýhodnou záležitostí. Co z toho, že úvěr získáte rychle a jednoduše, když jeho splácení bude nesmírně složité?

Pečlivý výběr je klíč k úspěchu

Nechcete-li mít se svým úvěrem žádné problémy, pak Vaše snaha o kvalitní úvěr začne již při hledání samotného poskytovatele. Ten musí splňovat požadavky současnosti, kdy naprosto nepřichází v úvahu mimořádně vysoké úrokové sazby, které jsou známé z dob lichvářů. Je proto dobré při výběru počínat si maximálně obezřetně a hned filtrovat nabídky, které nejsou z hlediska dlouhodobého splácení výhodné. Ačkoliv Vám tímto způsobem „odpadne“ mnoho nebankovních společností, není důvod se toho lekat. Určitě je mnohem výhodnější vybírat z malého množství společností, kdy máte alespoň malou jistotu, že daná společnost nabídne kvalitní úvěr než se poslepu trefovat do výhodné nabídky.

Jak si ulehčit honbu za kvalitním úvěrem?

Pokud nechcete, aby Vámi zvolená hypotéka nebyla nevýhodná, pak si před samotným podepsáním smlouvy a vůbec přečtením kompletní nabídky zkontrolujete následující vlastnosti úvěru:

  • RPSN – základní vlastnost úvěru, dle kterého je možné ověřit jeho výhodnost
  • Doba splácení – významná vlastnosti, která hraje roli z dlouhodobého hlediska
  • Výše měsíční splátky – tato vlastnost ovlivňuje, jak moc se změní způsob Vašeho života
  • Poplatky – za pozdní splátku, předčasné splacení apod.