.

Velké množství úvěrů a jejich samotné nastavení jsou výhrou a zároveň pastí pro všechny potenciální dlužníky. Stačí jeden přešlap a ze zdánlivě výhodného úvěru se stane něco nešťastného. To platí jak v případě banky, tak v případě nebankovní společnosti. Právě druhý zdroj hypoték je však ještě kritičtější, neboť v této oblasti najdete společnosti, které to se svými klienty nemyslí dobře. Právě na základě toho mohou být nebankovní hypotéky bez registru velmi nevýhodnou záležitostí. Co z toho, že úvěr získáte rychle a jednoduše, když jeho splácení bude nesmírně složité?

Pečlivý výběr je klíč k úspěchu

Nechcete-li mít se svým úvěrem žádné problémy, pak Vaše snaha o kvalitní úvěr začne již při hledání samotného poskytovatele. Ten musí splňovat požadavky současnosti, kdy naprosto nepřichází v úvahu mimořádně vysoké úrokové sazby, které jsou známé z dob lichvářů. Je proto dobré při výběru počínat si maximálně obezřetně a hned filtrovat nabídky, které nejsou z hlediska dlouhodobého splácení výhodné. Ačkoliv Vám tímto způsobem „odpadne“ mnoho nebankovních společností, není důvod se toho lekat. Určitě je mnohem výhodnější vybírat z malého množství společností, kdy máte alespoň malou jistotu, že daná společnost nabídne kvalitní úvěr než se poslepu trefovat do výhodné nabídky.

.

Jak si ulehčit honbu za kvalitním úvěrem?

Pokud nechcete, aby Vámi zvolená hypotéka nebyla nevýhodná, pak si před samotným podepsáním smlouvy a vůbec přečtením kompletní nabídky zkontrolujete následující vlastnosti úvěru:

  • RPSN – základní vlastnost úvěru, dle kterého je možné ověřit jeho výhodnost
  • Doba splácení – významná vlastnosti, která hraje roli z dlouhodobého hlediska
  • Výše měsíční splátky – tato vlastnost ovlivňuje, jak moc se změní způsob Vašeho života
  • Poplatky – za pozdní splátku, předčasné splacení apod.
Jednoduché získání nehraje při splácení roli
4.3 (85.33%)15
.