Chybí vám peníze, kterými byste vyřešili nejen problém s bydlením, ale třeba i další záležitosti? Banka vám vysoký obnos peněz odmítá půjčit?

Nemusíte mít z toho deprese, protože nejste opravdu jediní klienti, kterým banka odmítá půjčit. Mnohdy nepůjčí ani těm, kteří mají vysoké příjmy, nemají záznam v registrech, protože zase nesplňují další podmínky, přes které vlak nejede. Takže pokud máte nízké příjmy, nemůžete je doložit nebo se potýkáte se záznamy v registrech, tak ještě není všem dnům konec.

Stejné produkty nebo aspoň jistým způsobem jim podobné nabízejí také nebankovní společnosti a za zdaleka méně přísných podmínek než banky. Jedním takovým produktem je i nebankovní americká hypotéka.

Bezúčelná půjčka, díky které máte možnost získat peníze a využít je na úplně všechno, od řešení bydlení až po nákup zařízení, dovolené nebo vyplacení dluhů. Vzhledem k tomu, že se jedná o půjčku bezúčelnou, tak výše úroku bývá vyšší, proto je vhodné si jednotlivé nabídky porovnat.

Jinak jsou podmínky stejné jako v bance. Ručení nemovitostí, výše splátek určena podle výše půjčené částky a výše úroků, doby splatnosti atd.

Maximální hodnota půjčené částky se odvíjí od tržní ceny nemovitosti a obvykle od 50 % z této ceny můžete získat. Nemusíte si samozřejmě brát částku celou, ale pouze tolik, kolik nutně potřebujete a kolik vyřeší vaší situaci.

Při vyřízení často není překážkou ani záznam v registrech dlužníků nebo nízké příjmy. Stačí jako závazek ručení nemovitostí. Podmínky si je důležité před podepsáním smlouvy přečíst a zvážit situaci, jestli jste vůbec takový závazek schopni splácet. Obvykle jde o dobu 20 až 30 let a samozřejmě i méně. Minimálně však jeden rok. Nabízí se i možnost předčasného splacení, a to zcela bez sankcí. I to je důležitá podmínka, kterou je dobré ve smlouvě mít.