Hypotéka umožňuje lidem zainvestovat do nemovitostí. Někdy je však cesta k vysněné nemovitosti poměrně strastiplná, a to především v případech, kdy si rodina jen stěží něco našetří. Některé banky totiž nabízí hypotéky velmi výhodně, avšak když vezmete v potaz, že musíte mít před uplatněním hypotéky našetřené v podobě vlastních úspor až několik desítek procent z celkových nákladů, pak se začne rychle krásná vidina výhodné hypotéky rozpadat. V dnešní době však můžete narazit na několik poskytovatelů půjček, kteří ještě nabízí velmi oblíbený produkt, kterým byla 100% hypotéka. Určitě si nyní říkáte, že to musí být nějaký omyl, neboť získat sto procent z kompletních nákladů na nemovitost, to je něco nereálného. Opak je však pravdou, a proto neváhejte zjistit o tomto úvěru více.

Zajímavý počin, který se příliš neudržel

Ačkoliv klienty bank a nebankovních společností tento úvěr velmi zajímal, neboť ta představa, že nemusíte mít našetřenou ani korunu, je velmi zajímavá, skutečnost je velmi nejasná. Přeci jenom jde o úvěr, který je rizikový jak pro samotnou společnost, která daný úvěr nabídne, je to určité riziko i pro samotného klienta. Nemít totiž našetřené naprosto nic, a tedy nemít jistotu, že alespoň na část nemovitosti jste si opravdu vydělali, to je nepříjemný pocit, kterého se však nelze zbavit jinak než právě našetřením.

Výhody, které zaujmou každého

Když se podíváte na všechny výhody, bude vám jasné, že to nejdůležitější tkví v tom, že získáte 100 % ze všech nákladů na nemovitost. Samotné nevýhody však hovoří jasně o tom, že tak růžové to zase nebude. Jde o vyšší úrokovou sazbu a také mnohem vyšší nároky na bonitu klienta, neboť jak již bylo zmíněno, pro poskytovatele úvěru to je velké riziko toho, že klient nebude mít peníze na splácení.

Proč se rozhodnout pro 100% hypotéku?

  • Možnost začít stavět „z ničeho“
  • Absence zdlouhavého a někdy namáhavého šetření
  • Jistota, že zaplatíte celou nemovitost bez potíží