Možná už jste mohli sami na vlastní kůži zažít podobnou situaci, kdy vás banka odmítla, jistě to není nic příjemného.

Mnoho z nás zná situaci, ve které se nacházíme, když rekonstruujeme dům, když stavíme, nebo když si zařizujeme nový byt.

Banky mají velkou moc. Mohou vám poskytnout finanční prostředky, ale také Vás mohou odmítnout. Tak velká je jejich moc a využívají tuto moc naprosto dokonale. Nyní si osvětlíme některé z finančních produktů, které jsou běžně k dostání.

Jakmile přijdete do banky a žádáte o půjčku na rekonstrukci nemovitosti, domu, bytu, nebo chcete kupovat nějakou nemovitost, dům, byt nebo jinou stavbu, či potřebujete vyplatit sourozence z dědictví, pak se vždy jedná o takzvanou účelovou půjčku, protože je poskytnutá za nějakým konkrétním účelem. Průměrný úrok tak činí kolem 2,7% p.a. (informace je z ledna 2017).

Zde narážíme opět na obrovskou moc banky, která na základě vašeho požadavku o podobnou půjčku vyhodnotí váš stav. Co to konkrétně pro danou osobu znamená? Znamená to, že pokud pro banku nebudete dobrým klientem, pak vás odmítne. Jak být ale dobrým klientem? To je otázka, která vás jistě nyní napadá. Banka nepoměřuje lidi v jejich vlastnostech, ani se nedívá na jejich činy, kolik dobrého nebo špatného toho vykonali. Posuzuje vás z úplně jiného hlediska. Zajímají ji pouze peníze. Takže pokud nejste pro banku dostatečně bonitní klient, pak vaši žádost odmítne. Bonita je posuzována podle toho, jak splácíte své dluhy, jestli máte nějaké půjčky a jestli je platíte včas. Ve své podstatě to znamená, že banka přísným způsobem zkoumá veškeré možné registry dlužníků. A tam je všechno napsáno černé na bílém. Jestli jste někdy pozdě splatili půjčku, jestli jste někdy byli v mínusu na účtu, kolik máte dluhů nebo exekucí a vidí tam i veškeré ostatní drobné i velké prohřešky. To je jediné, co banku zajímá, aby vám mohla poskytnout nebo neposkytnout peníze. Proto jsou registry tak častým tématem v mnoha odvětvích finančnictví.

Další kritéria, která banky posuzují

Mezi další kritéria se řadí váš věk a v neposlední řadě také výše vašeho příjmu. Zajímají se také o účel použitých finančních prostředků. Dívají se i na splátky jak bankovních tak i nebankovních společností.

Americká hypotéka bez dokládání příjmů je jediným řešením, jak si z těchto a podobných prekérních situací můžete pomoci a jak získáte peníze, aniž byste museli vkročit do bankovní instituce.