Dostat hypotéku již není tak jednoduchá záležitost jako bývala a 100% hypotéka už začíná být rovněž jenom pohádka. Podmínky získání hypotéky jsou natolik přísné, že na ní dosáhne v bance jen malé procento klientů. Důvodem je nízká bonita a záznamy v registrech dlužníků.

 

Banky jsou v tomto nekompromisní a peníze jednoduše i při malém zádrhelu nepůjčí. Naštěstí jsou ještě nebankovní možnosti, díky kterým může na hypotéku a ve vysoké částce dosáhnout téměř každý nebo aspoň vyšší procento zájemců než v bance.

Podmínkou je samozřejmě ručení nemovitostí a výše půjčené částky závisí nejen na vašem požadavku, ale také na hodnotě nemovitosti, kterou ručíte. Maximální možná částka z tržní hodnoty nemovitosti je však cca 95 % a získání takto vysoké částky může být u některých společností podmíněné třeba vyšším úrokem, kratší dobou splatnosti nebo ručitelem.

I vyřízení nebankovní hypotéky je mnohem jednodušší, než to bývá u bankovních, protože potřebujete minimum podkladů a výsledek znáte již do 24 hodin. V bance na sdělení verdiktu čekáte i několik týdnů a žádost jsou vám schopní zamítnout třeba jen kvůli chybějícímu dokumentu namísto toho, aby žádali o doplnění.

U nebankovních společností si můžete rovněž půjčit až na 30 let s možností předčasného splacení a bez sankcí.

Pokud si berete úvěr formou hypotéky pouze na účel bydlení, nemůžete peníze využít na cokoliv. To lze pouze v případě americké hypotéky, ze které peníze můžete využít třeba na vyplacení dluhů a exekucí. Dokonce některé nebankovní společnosti tyto záležitosti přímo vyplatí.

Často se nenahlíží ani do registrů dlužníků a nepožaduje výše příjmu. Šanci získat peníze má tak i klient, který je zcela v nouzi a nikde mu již peníze nepůjčí. Tímto způsobem má ještě pořád šanci řešit svojí nepříznivou situaci, avšak s tím, že i tento úvěr musí řádně splácet, aby nepřišel o střechu nad hlavou. Obvykle lze ručit i nemovitostí třetí osoby.